sobota 23. února 2008

2012: konec školy

Ano je to tak… V roce 2012 skutečně končí škola. A důvod? V tomto osudovém roce nastane apokalypsa globálních rozměrů a lidstvo bude vyhubeno. Kdo by potom chodil do školy, že? :D Takové a podobné úvahy se šíří na internetových fórech, kde píšou nejen školáci, ale i lidé pokročilejšího věku.

Základem těchto spekulací se stalo pár výmyslů od lidí, jež nemají ani páru o reálném světě. K tomu se přidali lidé, jež věří učení a předpovědím od severoamerického kmene indiánů Hopi. „Ho(i)píci“ mají (měli) podle některých lidí „generativní předávání znalostí“ tzn. z pokolení na pokolení a pouze uvnitř kmene. Jejich filozofická koncepce má základ v tzv. „světech“, přičemž každý byl ukončen působení určitého živlu (oheň, voda, vítr,…). Tato idea jde ještě dále a stává se tím nesmyslnější, čím více se jí člověk snaží pochopit. No uvidíme, jestli se indiánům jejich teorie ověří v praxi.

Každopádně rok 2012 není jediný, kdy měl nastat konec lidstva. Takovéto předpovědi se objevují skoro pořád. Když si to tak vezmu, tak konec světa měl nastat v první světové válce, potom když Američané vynalezli atomovou bombu, v roce 1999 měl být svět taky zničen a když se tak nestalo, lidské naděje se začaly upínat k magickému roku 2000… zase nic.

Tentokrát se ovšem naděje smrtelníků upírají k 21. Prosinci 2012. V tento den má končit třináctý baktunský cyklus mayského kalendáře. A jelikož není moc pravděpodobné, že se v ten den něco stane, tak kolují zvěsti o srážce s hypotetickou planetkou Nibiru (Madruk). Ta má prý obíhat v protisměru po protáhlé elipse kolem Slunce. Perioda, kdy se vrací k Zemi je kolem 5500 let. A nyní citace od spekulantů: „ Existují spekulace, že vláda Spojených států amerických zná její přesnou dráhu, ale nechce tuto informaci z obavy před možnou panikou zveřejnit.“ Jak vidíte, tak na základě tohoto rezolutního tvrzení je zcela jisté, že ke srážce dojde a všechen život odejde do zapomnění. :D

To z čeho mají někteří lidé panický strach, nadchlo spoustu scénáristů a režisérů, jelikož jim poskytlo námět k dalším filmům a z toho plynoucího přívalu peněz. Stačí uvést jen pár příkladů, plánovaných filmů: „2012: The War for Souls je film mapující konec světa tak, jak ji popsali staří Aztéci nebo samotný Nostradamus. Mladý vědec by měl otevřít portál vedoucí na paralelní Zemi a kontaktovat svého dvojníka, aby společně zabránili předvídané katastrofě očekávající Mayskou říši.“, „2012 Doomsday: Film se zabývá zajímavým tématem předpovědi týkající se datumu 21.12.2012. Tehdy má nastat Soudný den, který je v kalendáři Mayů označen jako den konce světa. Čtveřice lidí putuje do džungle v Mexiku, do historické svatyně Mayů, aby toto tajemství vyřešili.“ Pokud lidé přežijí tyto „dojáky“ z Hollywoodu, tak taková prkotina jako apokalypsa nemůže nikomu ublížit.


3 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

I want not acquiesce in on it. I assume polite post. Expressly the designation attracted me to review the intact story.

Anonymní řekl(a)...

Amiable dispatch and this post helped me alot in my college assignement. Thank you on your information.

Anonymní řekl(a)...

Diky za zajimavy blog